Урок літератури рідного краю

Урок літератури рідного краю

Наша рідна Україна за кілька тисячоліть виплекала велику власну культуру – основу української національної духовності. Цю скарбницю поповнює і наш край – Вознесенщина, зокрема письменники-земляки. Саме їхня творчість  входить  у  шкільну програму літератури рідного краю, яка живим струмком вливається до широкого річища української літератури.

  Одинадцятикласники Вознесенського ліцею «Інсайт» вирішили провести такий урок в міській бібліотеці №4  та  презентувати дослідницько-творчий проект «Творча лабораторія митців Вознесенщини». Алієва Айдан (11-П) та Меньша Ольга (11-М)  із захопленням розповіли про А.Харлановича, П.Іванюка, Г. Литвинову, А. Мініну.    Ліцеїсти: Полторак Максим, Волошин Кирило, Дяба Анастасія, Черноморець Вікторія, Дронь Анастасія,  Джуріна Тетяна читали вірші наших земляків.

   Родзинкою уроку стала зустріч з місцевою поетесою Меланією Василівною Волошиною. Ця скромна людина вражає з перших хвилин своєю теплою посмішкою та лагідними очима. Меланія Василівна побажала всім присутнім щастя, адже  саме сьогодні, 20 березня, у світі вперше відзначається Міжнародний день щастя. А далі розповіла про своє «непосидюче» життя, про співпрацю з поетами-земляками в  літоб’єднанні «Веселка», про друкування  поезій в місцевих газетах, про роботу над новою збіркою,  про участь в різноманітних пісенних конкурсах як автора слів, це – конкурс «Тобі, Вознесенськ, моя пісня крилата!», конкурс на кращий гімн для Вознесенської мотобольної команди «Восход» та Всеукраїнський конкурс «Єврохіт - пісня для країни», приурочений Чемпіонату Європи з футболу 2012.   А як же без поезій? І ось, затамувавши подих, учні слухали  вірші та прозу Меланії Василівни  з книги «Незабутня зустріч»: про вічні цінності, про пожежників Чорнобиля, про Олега Кутвицького, про Тараса Шевченка. Меланію Василівну хотілося слухати ще і ще. Учні незчулися як декілька годин пролетіло як мить і настав час прощання.

    На згадку про урок – традиційні фото та  найкращі побажання для  Меланії Василівни!