Минуще все, любов лиш вічна!

 Що знають люди про любов?

І як про неї говорити?

Немає слів, немає мов,

Щоб почуття це зрозуміти.

Кохання – це вічна тема, - кажуть філософи. Вічним є і слово, що зуміло осягнути його красу, освітити найкращі пориви людської душі. Про любов написано багато: це десятки, сотні тисяч рядків, продиктованих сильними переживаннями і глибокими роздумами. Та скільки б не було написано про кохання – його новизна, драматизм, його чарівність, привабливість будуть невичерпні, доки живе на землі людина, доки б’ється її серце. 

  Приклади людської вірності, зразки великого кохання ми знаходимо у давніх греків і римлян, у Середньовіччі, Відродженні, Просвітництві, у романтиків, реалістів, модерністів, а відгуком на це є наша душа. Тож перегорнувши сторінки книг поетів та письменників різних часів, зможемо поринути у чарівний світ літератури та любові.

  13 лютого 2015 року літературно-мистецька вітальня міської бібліотеки №4 перетворилася на справжню театральну сцену, де акторами стали учні 11 класів Вознесенського ліцею «Інсайт», які проживали долі своїх героїв – трагічні, яскраві, сповнені пристрасті та почуттів. Кожен атом був просякнутий лірикою. У залі панувала особлива атмосфера, що нею пронизані слова поетів різних часів і народів, а зворушливі мелодії чарували та надавали всім прочитаним віршам особливого звучання і шарму.

   Розпочали дійство два янголи – Урбанович Анастасія та Катерина, які замислились над вічним - «Любов – це дар. І Бог сам вибира, Хто заслужив оце пізнати диво?». А далі з’являлися такі знайомі герої класичних творів, як Ромео (Павлов Д.) та Джульєтта (Коконєва І.), Тетяна пушкінських часів (Русолова А.) та Тетяна сучасна (Запорожець Т.).

 Чудово зіграли одинадцятикласники колоритних героїв творів української літератури:

- Карпо (Паленко В.) та Лаврін (Голішовець Д.) – «Кайдашева сім’я» І.Нечуя-Левицького,

- Уляна (Левандовська К.) та Стецько (Гусинський О.) – «Сватання на Гончарівці» Г. Квітки-Основ’яненка,

- Марися (Вербна А.) та Націєвський (Матуляк Б.)– «Мартин Боруля» І.Карпенка-Карого,

- Мавка (Жекул А.) та Лукаш (Савін О.) – «Лісова пісня» Лесі Українки.

   Протягом всього вечора звучали чарівні поезії Ф.Петрарки, А. Міцкевича, Е.Асадова, А.Вознесенського, Ліни Костенко, В.Симоненка. Продумана мультимедійна презентація, вдало підібрана музика підкреслювали красу взаємин, передавали колорит різних епох. Ведучими свята були – Бобриніченко Денис та Федорів Крістіна.

  Сподіваюся, всі відчули теплі обійми шедеврів, почастувалися вишуканим смаком поезій, доторкнулися до оксамиту справжнього Мистецтва, Краси та Кохання!

                                                                                                                              Орлова Юлія, учениця 11-П класу