День української писемності та мови у Вознесенському ліцеї "Інсайт"

А найдорожче – рідна мова.

Вона наснагу й силу нам дає.

Нам стежку в світ дано топтати,

Поки в нас рідна мова є!

 

      Коли хтось стверджує, що мова – то надбання самого людства, учні й педагоги ліцею «Інсайт» нагадують: вона, у першу чергу, є безцінним подарунком Творця людям. Всевишній зробив так, аби у тисячах і тисячах різних слів перепліталися тривога з благосною тишею, аби мудрість давала бій лукавості й лицемірству, аби зцілювали вони від сліпоти і бездушшя.

Материнське добро і лагідність, земна мудрість і чарівні звуки, животворний трепет і вогонь – все це для українців злилося у рідній мові, рідному слові. Йому – прадавньому, милозвучному, магічному, йому – здатному вбити й оживити, посіяти тривогу і вселити надію, викликати сльози й сміх, присвятили тематичну літературно-музичну композицію у Вознесенському ліцеї «Інсайт» учні 10-М класу. 9 листопада 2015 року разом з усією країною у нашому навчальному закладі відзначали День української писемності та мови.

Чарівні ведучі Баланчук Владислав та Юдова Діана ще раз нагадали всім присутнім про важливість вивчення української мови, її роль та місце в житті кожного українця. Також ліцеїсти перегорнули декілька сторінок скорботного, але повчального календаря, на листках якого чимало знущань нелюдських, поневолень, ганьби для нашої мови. Тернистий шлях мови у яскравому танці передала Ольхова Анастасія.

Згадали під час композиції і Дмитра Павличка: славетний український поет, серед іншого, писав, що українська мова не бідна, не вульгарна, не кривоуста, що має вона особливу музикальність і свою душу. Душа та, як золотоносна річка, виблискує на хвилях народних пісень, переливається у душу нації… Українська мова, за Павличком, не сирота: вона має слов’янську родину й світову славу. Вона має все. І як доказ тому, ліцеїсти читали прекрасні вірші українською мовою. Хвилину гумору подарувала учениця 10-П класу Бугаєць Дарина, яка на розсуд глядачів представила твори майстра влучного слова П. Глазового.Родзинкою свята став виступ Корнюшиної Лілії та Тернікової Роксолани з яскравою піснею «Мова єднання».

Завершився захід, яке не завершилося свято для учнів ліцею «Інсайт». Вчителі української мови Грижимайло Ольга Миколаївна та Крахмаленко Ірина Володимирівна запропонували ліцеїстам, вже традиційно, взяти участь у «МОВНИХ ПЕРЕГОНАХ». За допомогою Інтернету (http://vk.com/club79791509), тобто шляхом виконання випробувань, учні матимуть змогу розгледіти нові відтінки та барви рідного слова, дізнаються щось цікаве та невідоме. Та головне – попрацюватимуть в команді (разом з однокласниками)!

У ліцеї ми вважаємо, що українська мова - найкрасивіша. І такого роду заходи примушують задуматися сучасну молодь про значення рідної мови, про її красу. І ми, колектив Вознесенського ліцею «Інсайт» , віримо, що наша мова «не вмре, не загине»

Крахмаленко І.В.., ЗДНВР Вознесенського ліцею «Інсайт»