Тобі не обов’язково бути юристом – будь громадянином!

Проблема правової освіти актуальна для нашого суспільства, адже сьогодні необхідно виходити на нові рівні правової освіти та виховання, ураховуючи найважливішу роль права в процесі соціалізації особистості, визначення власної активної життєвої позиції, свідомого вибору, спрямованого на розвиток суспільства, держави.

 

З метою залучення активних і свідомих громадян до моніторингу діяльності судів та відстоювання своїх прав, розвитку регіональних інституцій громадянського суспільства 24 листопада 2015 р. на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася презентація проекту «Відкритий суд», у якій нам: Савицькій О.А. (ліцей «Інсайт), Чернятевичу Д. В.(ЗОШ №3) і Чижу В. В. (ЗОШ №10) — науково-методичний центр запропонував взяти участь. Цікавим було те, що презентація проекту «Відкритий суд» відбувалася у формі зустрічі-діалогу з провідними юристами України. І хоча у залі було присутньо дуже багато людей: вчителів суспільних дисциплін із міста Миколаєва та області, учнів та студентів юридичних факультетів, зустріч проходила у спокійній, невимушеній атмосфері. Відбувалася жива дискусія щодо публічного моніторингу судових процесів, який передбачає відеофіксацію судових засідань учасниками конкурсу з практичного реформування судової системи України «Репортер відкритого суду».

Переконана, що такі інформаційно-методичні зібрання сприяють як підвищенню правової та громадянської культури вчителів-суспільствознавців, їх участі у розбудові громадянського суспільства в Україні, так і соціалізації учнівської молоді, її успішній інтеграції в сучасний світ.

Савицька О.О., учитель правознавства ліцею «Інсайт»