Тренінг для батьків «Батьківське щастя: виховання без насильства»

Від миру в родині - до миру в усьому світі

  Ще зовсім недавно в Україні проблемам насильства в сім’ї практично не приділялось уваги, а тим більше не йшлося про необхідність пошуків шляхів протидії цьому явищу.

Та часи змінилися, щороку з 25 листопада по 10 грудня під егідою ООН, більш ніж у 150 країнах світу проходить Міжнародна акція "16 днів проти насильства". Реальне життя показує, що проблема насильства не може бути не поміченою. На телебаченні створено ряд проектів: «Кохана, ми вбиваємо дітей», «Стосується кожного», «Врятуйте нашу сім’ю, «Один за всіх» і подібні, де демонструються жахливі приклади жорстокого поводження з дітьми в родинах. Тому слід приділяти належну увагу даній проблемі.

У Вознесенському ліцеї «Інсайт» стартувала акція «16 днів проти насильства», яку проводимо традиційно у рамках місячника правовиховної роботи. Так, відповідно до запланованих заходів, 26 листопада був проведений тренінг з батьками учнів 10-П класу, метою якого стала профілактична робота з подолання проблем у вихованні, уникнення конфліктів, усвідомлення ролі батьків.

Учасники тренінгу, а це мами, тата та бабусі десятикласників, об’єднавшись у групи, спочатку обережно, несміливо, а потім з азартом виконували творчі завдання, розігрували ролі, відверто спілкувалися на незручні теми, ділилися власними «рецептами» виховання, обмежень і дозволів. У ході роботи усвідомили, що велике значення у вихованні дітей має заохочення: словом, поглядом, жестом, дією.

Дана зустріч стала корисним досвідом сумісного спілкування, викликала роздуми, а також бажання будувати по-новому взаємовідносини в сім’ях, або ж відкоригувати окремі його моменти. Адже кожен має пам’ятати, що дитина – це дзеркало сім’ї.

Грижимайло О.М., класний керівник 10-П класу Вознесенського ліцею «Інсайт»