День визволення України від німецько-фашистських загарбників

Тремтять гармати 

Б’є на спалах дзвін

 Залізні круки вилітають з хмари 

Горить Вкраїна з чотирьох сторін

І на чужинців просить з неба кари

 

Такими словами розпочалася виховна година «Шлях перемоги» до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників, який пройшов у Вознесенському ліцеї «Інсайт». 

Учні 10-11 класів, а саме Чигес Олена, Степанюк Сергій, Корнілова Марія, Ревенко Анна, Бугаєць Дарина, Мірошник Ірина, Комашко Катерина, Чумак Олександр, Ковпак Юлія, Коршунович Аліна брали активну участь у  проведені та підготовці заходу. 

 Ліцеїсти прослухали історичну довідку про поетапний хід визволення України, загиблих герої Великої Вітчизняної війни, та про негативні та позитивні наслідки війни для українського народу. З даної тематики  також було переглянуто відео «20 кроків до мрії. Україна в Другій світовій війні. Визволення.» 

Саме 28 жовтня 1944 р. відбулося остаточне витіснення угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України - Закарпаття - в результаті здійснення радянськими з'єднаннями Четвертого та Першого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції. Відповідно до указу третього Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 р. цей день 28 жовтня був встановлений як національне свято "з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні".

На нашу думку, такі заходи потрібні сучасній молоді, адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.

Прес - центр ліцею